Vápenosádrové strojní omítky

Vápenosádrové strojní omítkyStěžejní vápenosádrovou omítku kterou používáme při realizaci je MAXIT IP 23 F firmy Franken Maxit . Na žádost investora ovšem můžeme po konzultaci a posouzení použít materiál od alternativních dodavatelů..

MAXIT IP 23 F se používá pro vnitřní omítky stěn a stropů. Skládá se z pálené sádry, bílého vápenného hydrátu, jemných písků a přísad pro zlepšení vlastností při zpracování. Je vhodná do všech vnitřních prostor s výjimkou vlhkých prostor, nicméně je možné ji použít do kuchyní a koupelen.

Sádra je naprosto zdravotně nezávadná, má PH neutrální, reguluje vlhkost v interiéru a podílí se na regulaci klimatu v místnosti. Výhodou omítek na bázi sádry je vysoká produktivita při zpracování. Jedná se vždy o jednovrstvé omítky, které jsou již podkladem pro konečnou povrchovou úpravu, u kterých tedy odpadá potřeba štukování. Velkou výhodou oproti tradičním omítkám je i vysoká kvalita povrchu, srovnatelná s hladkostí sádrokartonových povrchů. Kvalitní povrch je důležitý i pro možné kombinace těchto dvou rozdílných technologií - sádrokartonu a omítky.

Silně nebo rozdílně savé materiály, jako např. beton a zdivo z materiálů HEBEL se opatřují penetračním nátěrem. Podklad pro omítku musí být suchý, čistý a zbavený volných částic.

PFT G4

Po vytvrzení a zaschnutí omítky lze rovnou nanášet finální nátěr (obvyklé malířské nátěry).

Omítka se zpravidla dodává na místo realizace ve speciálních silech (obr. sila), v krajní situaci v papírových pytlích.

Realizace strojních omítek provádíme pomocí stroje PFT-G4 německé značky PTF . 

Ze strany zákazníka je nutno mít zajištěnu přípojku elektrické energie (380V, jištění min. 32A) a přípojku vody (min. tlak vody 3 bary).   

Cena za realizaci omítky v novostavbě je 200Kč/ m² bez DPH ( 240 Kč / m² u rekonstrukcí starších domů ) a samozřejmě zahrnuje zalepení oken fólií, použití okenních APU lišt, nalepení a osazení omítkových profilů.

Při realizaci velkých objemů je cena omítky smluvní.

Pojďte s námi
převléknout kabát
cz en